info@optimizasyonalgoritmalar.com.tr email
+90 507-698-7530 Telefon
Optimizasyon Algoritmalar

Enerji sektöründen en yeni atama kararları

Enerji sektöründen en yeni atama kararları

Enerji sektöründen en yeni atama kararları Resmi Gazete’nin 8 Nisan 2016 tarihli sayısında yayınlandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında ise Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’ne Alparslan Bayraktar, Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdür Yardımcılığı ve boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Süleyman Çalık, Bakanlık Müşavirliğine Ertuğrul Altın, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Abdullah Tancan getirildi. Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdür Yardımcısı Serdal Azarsız, başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alındı.

Bayraktar, Enerji Bakanlığı AB Genel Müdürü oldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyeliği görevi Şubat ayında dolan Alparslan Bayraktar’ın yeni görevi belli oldu. Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Alparslan Bayraktar halen, Uluslararası Enerji Piyasası Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) Başkanlığı görevini de sürdürüyor. Bayraktar’ın ICER Başkanlığı görevi, EPDK’daki görev süresi dolduğu için Mayıs ayındaki genel kurulda sona erecek.

Alparslan BAYRAKTAR Kimdir?

Alparslan Bayraktar, 1975 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde dünyaya geldi. Lisans eğitimini 1995’te İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. New York Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama Yönetimi alanında lisansüstü eğitimi alan Bayraktar, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ekonomi Hukuku alanında da yüksek lisans diplomasına sahip. Bayraktar, 2013 Ağustos’undan itibaren 24 üyeli Enerji Piyasası Düzenleyici Kuruluşlar Bölgesel Birliği’nin (ERRA) de başkanlığını üstlendi. Bayraktar, 2015 yılından itibaren Uluslararası Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu’nun (ICER) başkanı oldu. Bayraktar’ın altı yıllık EPDK Kurul Üyeliği görevi, Şubat2015 itibariyle sona ermişti.